Skip to main content

DOPASOWANIE KOLORU ZA POMOCĄ SYSTEMU GLASURIT RATIO SCAN II

Przenośny spektrofotometr

Bardzo wiele kolorów odznacza się znacznym stopniem złożoności, dlatego też dopasowanie odpowiedniego pigmentu staje się czynnością niezwykle trudną. A już z pewnością bardzo czasochłonną. Oto rozwiązanie tego problemu: Glasurit RATIO Scan II. Przenośny miernik precyzyjnie mierzy kolor, a następnie szybko i sprawnie wskazuje pożądaną recepturę pigmentu.

GLASURIT RATIO Scan II

 • System Glasurit RATIO Scan II łączy w sobie wysokiej jakości urządzenie do kolorymetrii ze sposobem aplikacji lakierów, który jest idealnie zgrany z systemem Glasurit RATIO Color.
 • To przenośne urządzenie dokonuje precyzyjnych pomiarów kolorów bezpośrednio na nadwoziu samochodu.
 • Następnie wyniki można przenieść na komputer i przetworzyć przy użyciu oprogramowania Glasurit Profit Manager lub Glasurit Profit Manager Pro.
 • W oprogramowaniu Profit Manager wyniki pomiaru wskazują, które próbki kolorów należy wybrać w systemie Color Profi (CPS) oraz których receptur mieszanek należy użyć. Ponadto w tym miejscu można zważyć daną recepturę mieszanki, zapisać kolory określonych klientów oraz wykorzystać z innych zalet, które oferuje system Glasurit Profit Manager.

SZYBKO I ŁATWO: PRECYZYJNE DOPASOWANIE KOLORU ZA POMOCĄ SYSTEMU GLASURIT RATIO SCAN II

Przenośny spektrofotometr. Glasurit RATIO Scan II jest łatwy w obsłudze i umożliwia odszukanie odpowiedniego koloru przy zastosowaniu technologii elektronicznej. W połączeniu z próbkami kolorów CPS i systemem Profit Manager Pro, a także systemem zarządzania kolorami, Glasurit RATIO Scan II sprawia, że proces dopasowania koloru przebiega szybciej niż możesz sobie wyobrazić.

 1. Wystarczy przyłożyć skaner do nadwozia i przytrzymać.
 2. Dokonaj pomiaru koloru, naciskając na przycisk.
 3. Podłącz skaner do komputera.
 4. Wprowadź dane do odpowiedniego zamówienia w aplikacji Glasurit Profit Manager / Glasurit Profit Manager Pro.
 5. Wybrać pożądaną recepturę mieszania.
 6. Wyświetla się receptura mieszanki służąca do bezpośredniego zmieszania koloru.
 7. Pokazywane są również pasujące próbki kolorów CPS, które użytkownik może wykorzystać do porównania kolorów bezpośrednio na pojeździe.
 8. Receptury mieszanek można ważyć bezpośrednio na wadze.
Farbtonmessung: Farbtonmessgerät RATIO SCAN - Nahaufnahme | Glasurit
Farbtonmessung: Farbtonmessgerät im Betrieb RATIO SCAN | Glasurit
Farbtonmessung am Fahrzeug: Farbtonmessgerät RATIO SCAN | Glasurit
Farbtonmessung: Farbtonmessgerät RATIO SCAN | Glasurit

Zalety w skrócie

Glasurit RATIO Scan II został stworzony specjalnie dla dużych lakierni, które często muszą sprostać trudnym, ze względu na duży przepływ klientów, zadaniom w zakresie dopasowania kolorów.

 • Rozwiązanie współpracuje z Glasurit Profit Manager lub Glasurit Profit Manager Pro
 • Przyspiesza proces doboru koloru
 • Precyzyjne rozwiązanie dla najnowszych pigmentów
 • Łatwy w użyciu
 • Baza kolorów do identyfikacji różnych pigmentów niezbędnych podczas codziennej renowacji powłok
 • Rozwiązanie systemowe skoordynowane z systemem Glasurit Color Profi (zob. opis „Wyszukiwanie kolorów”)

GLASURIT RATIO SCAN 12/6: Najwyższej klasy pomiar pigmentu

Nowy spektrofotometr marki Glasurit opiera się na systemie Glasurit RATIO SCAN II – jest to prawdziwy przełom w identyfikacji kolorów lakieru. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii identyfikacja kolorów przy użyciu systemu Glasurit RATION Scan 12/6 stała się jeszcze bardziej precyzyjna.

Funkcje i zalety w skrócie

 • Urządzenie przetwarza 12 kształtów oraz dokładnie analizuje kolor, teksturę i granulację koloru oraz pigmenty użyte w procesie lakierniczym.
 • Korzyści dla Ciebie: Urządzenie to umożliwia dopasowanie nawet z pozoru trudnych kolorów.
 • Łącze Wi-Fi umożliwia bezprzewodowe połączenie z komputerem w mieszalni oraz dostęp do największej na świecie bazy kolorów Glasurit Color Online.
 • Korzyści dla Ciebie: Podczas gdy jeden lakiernik dokonuje pomiarów, inny może już przystępować do mieszania pigmentów.
 • Zalecane receptury mieszanki można dopasować w jeszcze większym zakresie, używając algorytmów opatentowanych przez BASF, zmieniając zalecenia w idealnie dopasowane rozwiązania renowacyjne jednym kliknięciem myszy.
 • Korzyści dla Ciebie: Niezawodność w pełni cyfrowego procesu wykorzystującego system Glasurit RATIO Scan 12/6 jest tak duża, że lakiernik może zrezygnować ze sprawdzania, czy wybrana próbka koloru jest zgodna z systemem Glasurit Color Profi, a tym samym oszczędza swój cenny czas.
 • Oferujemy Państwu najwyższy stopień wygody i bezpieczeństwa poprzez zastosowanie ekranu dotykowego, intuicyjnej nawigacji po menu oraz antypoślizgowej obudowy.

Oczywiście wraz z urządzeniem świadczymy również związane z nim usługi – wymiany urządzenia w ciągu 24 godzin oraz kalibracji co dwa lata.

Oto jak prosty, szybki, niezawodny i wygodny jest cyfrowy system identyfikacji kolorów Glasurit RATIO Scan 12/6. Znawcy twierdzą, że przyszłość identyfikacji kolorów wiązać będzie się z rozwiązaniami cyfrowymi. Dzięki rozwiązaniu Glasurit RATIO Scan 12/6 przyszłość w Państwa warsztacie lakierniczym rozpocznie się już dziś.

Przekonaliśmy Cię już do wyboru pomiaru kolorów za pomocą rozwiązania Glasurit RATIO Scan? Następnie skontaktuj się z naszymi ekspertami i poproś o indywidualną poradę.

Skontaktuj się z nami już dzisiaj!